Село Переможець

Історична довідка.
З погляду історії, наші невеликі села часто називають хуторами. Та офіційний статус - село. Переможець - село однієї вулиці. Його назва походить від назви однойменного колгоспу. У 1922 році 15 сімей із Требухова пересилилися в урочище Сотницьке, де виник висілок, а пізніше колгосп "Переможець". Усі переселенці звільнилися від податків і заготівель різноманітної сільгосппродукції. І це був добрий стимул! Переселення відбулося після подій 1920 року, коли багато хат у Требухові було спалено.
Пересилилися сім'ї Бабичів, Рогачів, Ковбасинських, Ганжів. У Требухові і раніше припадало до 5 душ на двір, землі не вистачало, і переселення було доречним. Пізніше 9 господарів  із 15 створили сільськогосподарську артіль, яка мала 64 га. землі і 10 коней.
Колгосп "Переможець" виник у 1928 році. Уже у 1993 році колгосп досяг великих успіхів, став одним із  передових у районі з вирощування високих врожаїв сільськогосподарських культур. Голова колгоспу Бабич Юхим Єрмолайович одержує золоту медаль і премію (мотоцикл) за вирощування високих врожаїв картоплі і полуниць.
Перед війною в Сотницькому хуторі було більше 30 дворів. У 1943 році село опинилося в центрі бойових дій і було спалене. Залишилось лише 3 хати. В останні роки Сотницький - Переможець стає новим селом. На його околиці виростає нове дачне селище... 
Хронологія подій святкування Ювілейної дати 90 років з  дня заснування села Переможець.
     8 січня 2012 року відзначили 90 річчя з дня заснування хутора Переможець Требухівської сільської ради Броварського району Київської області. У святкуванні приймали участь сільський голова Васильєв Анатолій Володимирович,  голова Броварської районної ради Демено Анатолій Володимирович, начальник відділу Броварської РДА Дворський Володимир Павлович, директор шкільного музею села Требухів Овдієнко Раїса Миколаївна, гості з Білорусії, Росії, Києва та жителі села Переможець.
     В честь 90 річчя заснування села Переможець відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки засновнику села Переможець та першому голові колгоспу Бабичу Юхиму Ярмолайовичу. Меморіальну дошку урочисто відкрив сільський голова Васильєв Володимир Анатолійович, голова Броварської районної ради Демено Анатолій Володимирович та голова ради ветеранів – завідуюча клубом Грінченко Ганна Григорівна. Після відкриття меморіальної дошки відбулось її освячення священиком Свято-Покровської церкви батюшкой Михайлом.
     Зі словами подяки виступила онука засновника Бабича Юхима Ярмолайовича Райдудіна Надія Ничіпорівна .
З привітанням виступив сільський голова Васильєв Володимир Анатолійович, голова Броварської районної ради Деменко Анатолій Володимирович, голова ради ветеранів – завідуюча клубом Грінченко Ганна Григорівна, син засновника Швидак Анатолій Дем янович та донька одного із засновників Козак Ганна Семенівна.
     В урочистій обстановці були вручені короваї сільському голові Васильєву Володимиру Анатолійовичу, голові Броварської районної ради Деменку Анатолію Володимировичу, начальнику відділу Броварської РДА Дворському Володимиру Павловичу, також всім жителям села були вручені пам’ятні подарунки. З привітанням та святковими конкурсами виступили учні Требухівської ЗОШ та народний ансамбль “Спадщина“ Броварського районного будинку культури керівник Іван Бардаченко. 
     Жителі села Переможець висловлюють подяку сільському голові Васильєву Володимиру Анатолійовичу та районним депутатам Бабичу Петру Івановичу та Горюнову Олексію Володимировичу, члену виконавчого комітету Требухівської сільської ради Оксюті Сергію Михайловичу, місцевому жителю Лезнеру Валерію Володимировичу, підприємцям села Требухів Гуденко Володимиру Григоровичу за матеріальну допомогу в організації проведення свята, завідуючій клубом Грінченко Ганні Григорівні та оргкомітету за підготовку і проведення свята з нагоди 90 річчя заснування села Переможець.