До уваги жителів села Требухів! Щодо питання сплати за послуги з обслуговування димових та вентиляційних каналів та правомірності стягнення її з мешканців квартир!

опубліковано 11 січ. 2018 р., 23:06 Секретар сільради

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» обов'язок по забезпеченню належної експлуатації  та утримання майна покладено на балансоутримувача.

Відповідно до п. 6.1 «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 р. №285 безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник: (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального  органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Балансоутримувачі житлових і громадських будинків, повинні,  забезпечувати безперешкодний доступ до всіх приміщень, які  знаходяться на її балансі, представникам газорозподільного підприємства для проведення технічного обслуговування.

Відтак, обов’язки щодо утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та доступ до усіх приміщень покладені на балансоутримувачів цих будинків (ЖЕКи, колгоспи, ОСББ, місцеві ради тощо).

Одним із найважливіших питань, що виникне у відносинах споживачів газу з його постачальниками, а також спеціалізованими організаціями, які мають дозвіл на виконання робіт з прочищення димових та вентиляційних каналів, є те, що  споживачам часто погрожують відключенням від мережі газопостачання у разі відсутності  власника вдома у конкретний час для приведення робіт.

Прочистка димових  та вентиляційних каналів відбувається механічним способом із технічних приміщень у підвалах та на горищі доступ до яких забезпечує балансоутримувач.

У випадках коли організація, яка займається такою прочисткою, під час проведення робіт потребуватиме обстеження вентиляційного  каналу з квартири, про доступ до такого житла виконавці робіт чи балансоутримувач будинку мають домовлятись окремо з власником квартири.

Про необхідність проведення таких робіт господар квартири має буде повідомлений завчасно.

Тому попередження про можливість припинення газопостачання до буднику (як і саме припинення) у разі відсутності хоча б одного з власників квартир вдома, у конкретний час, визначений балансоутримувачем чи виконавцем робіт, не мають під собою жодних юридичних підстав і є незаконними!

Відповідно до Поряду формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» витрати з обслуговування димових та вентиляційних каналій розраховуються за визначеною формулою і закладаються до складу тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Таким чином, щоразу, сплачуючи комунальні послуги  за утримання своїх будинків, мешканці квартир сплачують і за надання послуг з обслуговування димових та вентиляційних каналів у їх багатоквартирному будинку.

Всі виграти на проведення робіт по обслуговуванню димових та

вентиляційних каналів у багатоквартирному будинку несуть балансоутримувачі будинку як отримувачі  платежів за утримання будинків і споруд та прибудинкових  територій.

Вимагання з мешканців квартир, які сплачують за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, додаткових коштів за перевірку димових та вентиляційних каналів є протизаконними!

Comments