Про проведення приватними підприємцями та організаціями примусових перевірок димових і вентиляційних каналів в помешканнях

опубліковано 29 бер. 2017 р., 05:35 Секретар сільради

До уваги жителів села Требухів!

Щодо порушення питання проведення приватними підприємцями та організаціями примусових перевірок димових і вентиляційних каналів в їх приватних помешканнях!

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 08.06.2015 за № 674/27119, затверджено Правила безпеки систем газопостачання (далі - Правила).

Відповідно до пункту 6.1 глави 6 розділу V Правил безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

Частиною другою статті 17 Закону України  «Про захист прав споживачів» визначено, що споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.

Власник має право самостійно вибирати спеціалізовану організацію, яка буде залучатись до проведення зазначених робіт та не зобов’язаний допускати до власного помешкання представника спеціалізованої організації, якщо пропоновані ним послуги з перевірки димових і вентиляційних каналів громадянином не замовлялись.

Правилами не передбачено припинення постачання природного газу до помешкання споживача у разі, якщо у споживача відсутній акт перевірки і прочищення димових і вентиляційних каналів.

Відповідно до пункту 3.2. розділу ІІІ Правил власник ( балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання системи газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.

Згідно з пунктом 3.3. розділу ІІІ Правил власник балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовами приладами, димовими та вентиляційними каналами.

У разі появи у Вашому помешканні представників відповідної організації, послуги якої не замовлялися, які шляхом шантажу почнуть вимагати від Вас кошти за акт перевірки необхідно:

-          Записати особисті дані цього представника ( прізвище, посада, найменування організації) та модель і номер його автомобіля у разі його наявності. При цьому за можливості  запросити у свідки сусідів;

-          Повідомити поліцію про шахрайські дії осіб, які намагаються шантажем потрапити до помешкання;

-          У разі, якщо поліція не буде належним чином реагувати радимо звертатись з цими даними до Требухівської сільської ради, за адресою: вул. Гоголівська, 5, с. Требухів.

Comments