До відома жителям села Требухів!

опубліковано 23 лип. 2013 р., 13:14 Комунальне підприємство Сервіс   [ оновлено 23 лип. 2013 р., 13:23 ]

Щорічно в Україні на воді гине близько 2,5 тис. людей. Аналіз показує, що 65% від загальної кількості загиблих припадає на сільську місцевість та понад 96% з них гине під час купання у необладнаних місцях, порушуючи всі можливі правила поведінки на воді. 


НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:


       1. Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.
       2. Однією рукою відкрийте йому рота; пальцями іншої руки, загорнутими у серветку або носову хустинку, слід видалити з порожнини рота пісок, мул та інші чужорідні предмети.
       3. Рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет у шийному відділі (це не потрібно робити, якщо є підозра на пошкодження цього відділу хребта), за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу. Утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носа.
       4. Наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені. Одночасно "краєм ока” контролюйте підіймання грудної клітки, якщо воно є – продовжуйте. У випадку, якщо грудна клітка не підіймається або підіймається надчеревна ділянка, повторіть усе з пункту № 2. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проводять штучну вентиляцію не методом "рот у рот”, а "рот у ніс”, затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань – 16-20 за хвилину.
       5. Для зовнішнього масажу серця розташуйтесь з боку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть вздовж передньо-нижньої поверхні грудини, основу другої долоні - упоперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину. Ознакою правильності виконання закритого масажу серця є наявність пульсових поштовхів, які синхронні натискуванням на грудину, на сонних артеріях.
       6. У випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань і натискувань на грудину 2:15, якщо рятувальників двоє – 1:5.7. Через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки пульсу на сонних артеріях.
       Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. У тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, незважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає або з’являються трупні плями, задубіння, реанімаційні заходи припиняються.

 

Відділ з питань цивільного захисту Броварської районної державної адміністрації

Требухівська сільська рада

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

· Не купайтеся в заборонених місцях - це небезпечно для життя.
· Користуйтеся пляжами та місцями, спеціально відведеними для купання.
· На незнайомому водоймищі передусім необхідно перевірити дно, визначити глибину
та швидкість течії води.
· Не купайтеся на самоті, в будь-який час вам може знадобитися допомога.
· В жодному разі не відпускайте дітей купатися без нагляду дорослих, якщо діти навіть
вміють плавати.
· Не купайтеся поблизу джерел.
· Не вміючи плавати, не заходьте у воду глибше ніж по пояс.
· Не плавайте на надувних матрацах, камерах та інших не призначених для цього предметах.
· Не дозволяйте дітям кататися на човнах без дорослих.
· Не пірнайте в незнайомому місці, з плотів, човнів, пристаней, дерев тощо.
· Не допускайте грубих пустощів у воді.
· Не зловживайте тривалим перебуванням у воді.
· Забороняється купатися в стані алкогольного сп'яніння.

 

Телефон служби порятунку - 101
Comments